aa2020 önerilir

Apple AirPods Max, inanılmaz aktif gürültü önleme (ANC) ve iyi bir ses imzası olan harika bir kulaklık çiftidir, onları açıkça bir Apple ürünü olarak gösteren bazı can sıkıcı tuhaflıklar olsa bile. Zaten Apple ekosistemindeyseniz, AirPods Pro’nuzu seviyorsanız ve çok para harcamaktan çekinmeyin, bunlara bayılacaksınız.

Apple 2014’te Beats’i satın aldığından beri, Apple’ın tüketici ses alanına daha fazla girmek istediği açıktı. Orijinal AirPod’lar, korkunç olmasına rağmen bir hit oldu, ancak AirPods Pro, alabileceğiniz en iyi gerçek kablosuz kulaklıklar arasında. Doğal olarak, AirPods Max duyurulduğunda hem heyecanlandık hem de şüphelendik.

Bu sadece başka bir overpriced Apple ürünü mü, yoksa gerçekten iyi mi?

Bu Apple AirPods Max incelemesi, kardeş sitemizdeki ses uzmanlarından geliyor SoundGuy’lar. Çıkış yapmak onların derinlemesine almaları Apple AirPods Max’te.

Apple AirPods Max kimler içindir?

  • Apple ekosistemindeki insanlar AirPods Max’i sevecek.
  • AirPods Pro’yu seven ancak bir çift kulak üstü kulaklık isteyenler aynı yazılım avantajlarının birçoğunun keyfini çıkaracak, ancak daha rahat bir form faktöründe olacak.
  • İnanılmaz gürültü önleme isteyen herkes Hem Sony WH-1000XM4 hem de Bose Noise Cancelling Headphones 700’den daha iyi performans gösterdikleri için AirPods Max’i dikkate almalısınız.

Apple AirPods Max nasıldır?

Apple AirPods Max 23 ölçekli 1

Bu AirPods Max, karışık bir çantadır. Bazen harikalar, ancak onları Apple’ın amaçlamadığı bir şekilde kullanmak istediğinizde garip oluyorlar. Onları sadece kablolu olarak kullanmak bile, çemberler arasında atlamayı gerektirir, ancak daha sonraları.

AirPods Max, lüks bir yapı kalitesine sahip ancak bir kapatma düğmesi ve dayanıksız kasanın olmaması garip.

AirPods Max, çevrenizi duymanıza olanak tanıyan harika bir gürültü engelleme ve şeffaflık moduna sahiptir; bu, yürüyüşe çıktığınızda veya çevrenizden haberdar olmanız gerektiğinde kullanışlıdır. Ses seviyesi ve oynatma kontrolleri, sağ kulaklığın üst kısmındaki dijital tepede bulunur ve bu, kulaklıkları ayarlarken yanlışlıkla ses seviyesini yükseltmek veya azaltmak için çok yumuşak hale geldi. Kulak kapaklarındaki sensörler, kulaklığı çıkardığınızda oynatmayı otomatik olarak duraklatır ve tekrar takıldığında kaldığı yerden devam eder.

Apple AirPods Max 03

Adam Molina / Android Otoritesi

Kulaklığı kapatmak için güç düğmesi yok, bunun yerine kasanın içinde düşük güç moduna geçiyor. Garip kılıf (bu bölümün başında resmedilmiştir), kulaklıkları pek fazla korumadığından, hemen hemen yalnızca bir kapatma düğmesi işlevi görür. AirPods Max çantada olmadığında, uyumadan önce birkaç saat açık kalır ve bu sırada pili boşaltır.

Ayrıca bakınız: En İyi AirPods Max kılıfları

Paslanmaz çelik kafa bandı ve sağlam hissettiren alüminyum kulak kapakları ve metal iç kısmın her tarafında yumuşak dolgu ve hafif kumaş ile yapı kalitesi lüks. Kulak kapakları inanılmaz derecede rahat hissediyor ve dolgu da değiştirilebilir. Kulak kapakları derindir, yani gürültüyü yalıtmak daha fazla insan için çok daha kolaydır.

AirPods Max hiç suya dayanıklı değil, bu nedenle taşınabilir olsalar da onları dışarı çıkarmak riskli olabilir. Bu kesinlikle Apple’ın bir parçası.

Apple AirPods Max’inize nasıl bağlanırsınız?

Bir adam Apple AirPods Max takıyor ve yerleşik kulaklık kontrollerini kullanıyor.

Adam Molina / Android Otoritesi

AirPods Max’in gerçekten sağlam bir bağlantısı var (Apple cihazlarında) ve bunun nedeni H1 yongası. bir meslektaşım SoundGuy’lar bir iPhone SE’den (2020) Spotify dinlerken ara sıra aksaklıklar bildirdi ve podcast sesi bağlı olmasına rağmen AirPods Max’e yönlendirilmiyor, ancak bu izole bir sorun gibi görünüyor.

AirPods Pro gibi, bunlar da AAC ve SBC Bluetooth kodekleriyle Bluetooth 5.0 kullanır. AAC, iPhone’lar için idealdir, ancak Android telefonlar için çok fazla değildir, çünkü ses kalitesi AAC kullanan cihazlar arasında büyük farklılıklar gösterebilir.

AirPods Max’te 3,5 mm kulaklık jakı bulunmuyor, bu nedenle Bluetooth cihazı dışında bir şey kullanmak istiyorsanız Apple’dan 35 dolarlık Lightning-3.5mm ses kablosu satın almanız gerekiyor. Cihazınızda kulaklık jakı yoksa (daha yeni bir iPhone gibi), 9 dolarlık bir dongle’a daha ihtiyacınız olacaktır.

Apple AirPods Maks 16

Adam Molina / Android Otoritesi

AirPods Max’i bir iOS cihazına bağlamak son derece kolaydır, kulaklığı cihazınızdan yaklaşık iki inç uzakta tutmak, kulaklığı bağlamak için bir kart simgesi isteyecek ve ardından otomatik olarak iCloud hesabınızdaki tüm cihazlara bağlanacaktır.

AirPods Max’inizi Android cihazlara da bağlayabilirsiniz. Kulaklığı kılıfından çıkarın, kulaklığın altındaki LED beyaz renkte yanıp sönene kadar sağ kulaklığın üst kısmındaki gürültü önleme düğmesini basılı tutun ve cihazınızın Bluetooth ayarlarından AirPods Max’e bağlanın. Bunları Android cihazlarla kullanırken birçok özelliği kaçıracağınız konusunda uyarınız.

Apple Uzamsal Ses nedir?

Apple AirPods Maks 15

Adam Molina / Android Otoritesi

Uzamsal Ses Apple’ın surround ses teknoloji, iPhone veya iPad’inizdekilerle birlikte kulaklıktaki jiroskopları ve ivmeölçerleri kullanma. Bu, başınızın cihaza göre hangi yönde hareket ettiğini algılar ve sesi buna göre ayarlar, böylece sürükleyici bir ses deneyimi yaşarsınız. Bu özellik Android cihazlarda hiç çalışmıyor, sadece iOS.

AirPods Max’teki pil nasıl?

Apple AirPods Maks 12

Adam Molina / Android Otoritesi

Apple, AirPods Max’in aktif gürültü önleme açıkken yaklaşık 20 saat sürekli çalmaya devam edeceğini iddia ediyor. Kulaklıkları test ederken SoundGuy’lar, pil tutarlı bir 75 dB (SPL) çıkışta 21 saate yakın ve ANC kapalıyken 21 saatin biraz üzerinde dayandı. Bu pil ömrü, en azından onları kapatamayacağınız gerçeğini telafi ediyor, ancak daha sık şarj etmenin pilin ömrü için kötü olduğu düşünüldüğünde, kullanılmadıklarında pillerini kaybetmeleri yine de kötü. AirPods Max’teki pilleri kolayca değiştiremezsiniz, bu yüzden onlara iyi bakın.

Aktif gürültü engelleme nasıl?

AirPods Max gürültü önleme tablosu.

Sam Akıllı / Android Otoritesi

AirPods Max’teki aktif gürültü önleme özelliği harika. Bu önemlidir, çünkü dış gürültünün kulaklarınıza ulaşmasını ne kadar iyi önleyebilirseniz, kulaklıklarınız o kadar iyi ses çıkarır.

AirPods Max, bir radyatörün tıslamasını iptal edecek ve oda arkadaşlarından gelen müzik ve klavyede yazmak gibi sesler önemli ölçüde daha sessiz. Can sıkıcı olan şey, yalnızca bir iOS cihazınız varsa gürültü engellemeyi kapatabilmenizdir. Varsayılan olarak, kulaklıktaki düğme şeffaflık modu ile aktif gürültü engelleme arasında geçiş yapar.

Çıkış yapmak: Kulaklık satın alma rehberi

Apple AirPods Max 20

Adam Molina / Android Otoritesi

AirPods Max, gürültüyü öncekinden daha iyi engeller. Sony WH-1000XM4, zaten gürültü engellemede en iyi performansa sahip. WH-1000XM4’teki gürültü azaltma, 150 Hz işaretinin altındaki bas aralığında düşüyor ve AirPods Max sabit kalıyor.

AirPods Max ayrıca, 100Hz’in altındaki sesler söz konusu olduğunda biraz yetersiz kalan Bose Noise Cancelling Headphones 700’den daha iyi performans gösteriyor. AirPods Max, bu aralıkta engellemeyi isteyeceğiniz gerçekten düşük frekanslı sesler olan daha fazla sesi engeller. Daha fazlası için AirPods Max ve Bose Headphones 700 ile daha derin karşılaştırmamıza göz atın.

Apple AirPods Max’in sesi nasıl?

Apple AirPods Max frekans yanıt tablosu.

Sam Akıllı / Android Otoritesi

AirPods Max gerçekten çok iyi ses veriyor ve çoğu kişiye hitap edecek hoş bir ses profiline sahip. bu frekans tepkisi (camgöbeği çizgi) ile yakından eşleşir SoundGuy’lar hedef eğri (pembe çizgi) çoğunlukla, alt bas bölgesinde bir tekme ile. Ortalarda hafif bir düşüş var, ancak vokaller hala çok net. Daha yüksek frekans aralığı da kulağa hoş geliyor ve muhtemelen herhangi bir EQ ayarıyla uğraşma ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.

AirPods Max gerçekten çok iyi ses veriyor ve çoğu kişiye hitap edecek hoş bir ses profiline sahip.

Bluetooth kulaklık oldukları için bunlarla kayıpsız ses elde edemezsiniz, ancak bir Lightning dongle kullanmak sizi oldukça yakına getirecektir, ancak sinyali dijitalden analoğa, tekrar dijitale ve nihayet tekrar analoğa dönüştüreceksiniz. ideal değildir. Ancak Bluetooth üzerinden dinliyorsanız kayıpsız ses alamazsınız. Apple’ın AAC uygulaması harika, ancak Bluetooth kullandığınızda hala sıkıştırılmış bir sinyal dinliyorsunuz, bu nedenle enerji ve veri tasarrufu yapmak için müzik akışı yaparken ses kalitesi ayarlarınızı düşürmekten çekinmeyin.

Apple AirPods Max’teki mikrofon nasıl?

Apple AirPods Max’teki mikrofon kalitesi, gerçekten bağlı olduğunuz cihaza bağlıdır. Mikrofonun ses kalitesi kaybı, büyük ölçüde cihazınızın kablosuz iletişimi nasıl idare ettiğine bağlıdır ve hangi cihazların bunu kötü idare edeceği her zaman net değildir. En iyi sonuçlar, bir amiral gemisi Android veya Apple cihazında bulunur. Aşağıda ideal koşullarda bir mikrofon örneği verilmiştir.

Apple AirPods Max mikrofon demosu (İdeal):

Apple AirPods Max incelemesi: Karar

Apple AirPods Max 09

Adam Molina / Android Otoritesi

Bir çift kulaklığa yaklaşık 549 dolar harcamanız gerekip gerekmediği size kalmış. Nesnel olarak, AirPods Max, otomatik duraklatma ve şeffaflık, olağanüstü gürültü önleme ve harika bir yapı gibi harika özelliklere sahip muhteşem bir kulaklık çiftidir. Ancak bu, yalnızca Apple ekosistemine bağlıysanız gerçekten geçerlidir ve bunun sizin için olduğundan emin değilseniz, muhtemelen değildir. Ek olarak, kablolu bağlantı eksikliği sinir bozucu ve yetersiz kayma durumu ciddi şekilde eksik. İlk soruyu cevaplamak için, evet, AirPods Max aşırı pahalı bir kulaklık çifti, ama aynı zamanda harikalar.

AirPods Max, beyaz bir arka planda siyah renkte.

Apple AirPods Maks

Şık bir tasarıma sahip A Sınıfı gürültü önleyici kulaklık.

Apple’ın ilk gürültü önleyici kulaklığı, her kulaklıkta bir H1 çipi sallıyor ve sınıfının en iyisi ANC’ye sahip. Bu güçlü kulaklık, niş tüketiciler içindir ve Apple ekosisteminde iyi çalışır.

Apple AirPods Max alternatifleri

Ahşap bir bankta dergilerin yanında Sony WH-1000XM4 kulaklıklar

Zak Khan / Android Otoritesi

En iyi gürültü engellemeyi istiyorsanız, ancak AirPods Max için bir kol ve bir bacak harcamak istemiyorsanız, Bose Quietcomfort 45 (329 $) size çok yakışabilir. Yüksek sesli bir tiz yanıtı ve ANC veya şeffaflık modu olmadan dinleyememe gibi sorunları var, ancak bunlar doğru kişi için sorun olmayabilir – ayrıca Bose uygulamasına bir EQ işlevi ekledi, böylece nasıl yapacağınızı değiştirebilirsiniz kulaklık sesi. AirPods Max ve Sony WH-1000XM4 ile iyi karşılaştırıyorlar. Ayrıca yıllık Bose Quietcomfort 35 II’yi (249 $) fiyat, ANC ve ses profili için.