Fitbit Charge 5 Bilek Tokası Üzerine İnceleme

C. Scott Brown / Android Otoritesi

Fitbit kısa süre önce giyilebilir cihazlarının çoğunun aşırı ısınma eğiliminde olduğunu iddia eden bir davanın ortasında buldu. Mahkeme belgeleri, Fitbits nedeniyle yanıklara sahip kullanıcıların resimlerini içeriyordu ve şikayet, cihazları “makul olmayan derecede tehlikeli” yangın tehlikesi olarak kabul etti.

Mart ayında Fitbit, aşırı ısınma ve yanık yaralanmaları raporlarının ardından bir milyondan fazla Ionic akıllı saatini geri çağırdı. Yeni dava, Google’a ait markanın cihazlarının çoğunun aynı aşırı ısınma kusurunu paylaştığını iddia ediyor. bu yüzden sormayı düşündük Android Yetkilisi Kaç tanesinin aynı sorunla karşı karşıya olduğunu görmek için Fitbit akıllı saatleri ve izleyicileri kullanan okuyucular. Anketimizde nasıl oy kullandıkları aşağıda açıklanmıştır.

Fitbit’iniz aşırı ısınıyor mu?

Sonuçlar

Anketimizde yaklaşık 7.700 oy aldık. Ankete katılan okuyucuların çoğu, Fitbit cihazlarında hiç aşırı ısınma yaşamadıklarını söylemek için oy kullandı. Bu, şirket ve diğer potansiyel Fitbit sahipleri için kesinlikle iyi bir haber.

Bununla birlikte, ankete katılan okuyucuların %17’si ayrıca Fitbit giyilebilir cihazlarının zaman zaman fazladan ısındığını ve %5’i cihazların her zaman aşırı ısındığını söyledi. Seçmenlerin %8’i maalesef Fitbit’lerinden yanık yaralanmaları yaşadı. Bu sonuçları birleştirirseniz, okuyucularımızın neredeyse %30’u Fitbit’lerinde bir tür aşırı ısınma olduğunu bildiriyor.

Yorumların, yorumlarınız

Adam Jr: Fitbit Versa saatini uzun yıllardır kullanıyordum. Saatle ilgili en ufak bir sorun yaşamadım. Ancak, saati sürekli takmamdan veya uygulamayla ilgili sorun yaşamamdan dolayı biraz yıpranmış olabilir. Ama Fitbit Versa’mın ısınması ve cildimi yakmasıyla ilgili hiçbir problem yaşamadım.

Zod: 12 yılı aşkın süredir her gün bir çeşit Fitbit takıyorum. Karım ve kız kardeşimde olduğu gibi ve hiçbirimiz herhangi bir aşırı ısınma yaşamadık… biraz ısınma bile. Bu insanların başlarına böyle bir şey gelmesi için ne yaptıklarını merak ediyorum.

pislik: Sanırım bu, Fitbit satışlarına zarar vermeye çalışan bazı kullanıcılar. Bunun yerine başka bir akıllı saate geçmelerini sağlamaya çalışıyorum.

Tziona Greenberg: Bir Fitbit Alta, Versa, Versa 2, Charge 4 ve şimdi bir Charge 5’im vardı. Hiçbirinin bileğimde cildimi yakmasıyla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım.

Kişi Oluşturucu (Yu): Bazen hassaslaşan ve pul pul olan bir cilt lekesi ve lekesi vardır, ancak bunun nedeni saatin bu kadar uzun süre açık kalmasıdır. Tabii ki, bu temas cildi etkileyecektir. Bileklerinizi biraz değiştirin veya saati takmaya ara verin. Bu bir yanık değil. Ayrıca saatinizi sık sık temizleyin ve bileğinizin saatin temas ettiği yeri de yıkayın.

Christopher Stanton: Cildimi yakmak için ısınmıyor ama alerjiden bileşenlerine kadar yanık benzeri cilt reaksiyonları yaşıyorum.

Jon Richelieu-Stand: Versa 2’m parçalandı. Ünitenin tüm ön kısmı tabandan düştü. Fitbit herhangi bir yardımla ilgilenmedi, bu yüzden onu emekliye ayırdım ve beş ay önce Garmin’e gittim.

Amanda: Huawei Elegance akıllı saatimde de aynı sorun var. Bu bende üç yanık, kabukları ve şimdi de yara izleri bıraktı. Şirketle bu konuda yüzleşmeye çalıştığımda onlar da suçu bana atmaya çalıştılar ve bunun senin saatin başında terlediğin için olabileceğini söylediler. Onlara, saatin içinde terliyor olsam bile, ki öyle değildim, bunun akıllı bir fitness takipçisi olduğunu ve bu yüzden terlemenin olağandışı olmayacağını söyledim. Saati diğer koluma takmayı denememi söylediler. Şirket bu konuda hiçbir şey yapmadı.

Nilesh Patel: Yeğenime Fitbit Ace 3 verdim ve bileğinde de yanık izleri var.

bal arısı: Bunun sadece ben olduğumu düşündüm… sol elimi yaktı, ben de sağa geçtim ve aynı şey oldu.