OnePlus 10 Pro Genshin Etkisi

Dhruv Bhutani / Android Otoritesi

Günümüzün akıllı telefonları, çoğu zaman zorlu görevleri oldukça zahmetsizce çiğneme yeteneğine sahip çok güçlü cihazlardır. Bunu söylerken, form faktörüyle ilgili dikkate değer bir endişe, aşırı ısınmadır, çünkü daha kısıtlı tasarım, soğutma fanlarının nadir olduğu anlamına gelir.

Bu yüzden telefonunuzun çok ısındığını düşünüyorsanız bilmek istiyoruz. İster yazılımla telefonunuzun sıcaklığını izliyor olun, ister oyun veya kamera uygulamasını çalıştırırken elinizin ne kadar sıcak hissettiğini kontrol ediyor olun, aşağıdaki anket aracılığıyla bize bildirebilirsiniz.

Telefonunuzun çok mu ısındığını düşünüyorsunuz?

56 oy

Telefonunuzun çok ısındığını düşünüyorsanız, özellikle yeni bir amiral gemisi telefonunuz varsa, sizi suçlamayız. Kendi testlerimiz, bazı Snapdragon 8 Gen 1 telefonların, sürekli performans söz konusu olduğunda, sıcaklık endişeleri nedeniyle gerileme konusunda büyük bir sıkıntı yaşadığını gösteriyor. Öte yandan, telefon ilk etapta çok ısınmadan önce kısma olabileceğinden, kısma, mutlaka ısıyı hissedeceğiniz anlamına gelmez.

Öte yandan, amiral gemilerine kıyasla daha az ısı üreten daha az güçlü dahili bileşenler nedeniyle orta sınıf telefonların çoğunun çok ısınmayacağını düşünürdünüz. Bazı ileri teknoloji telefonlar bile üstün soğutma teknolojisi, kullanılan kasa malzemeleri veya daha muhafazakar bir varsayılan performans profili nedeniyle beğeninize göre çok ısınmayabilir.