iMessage simgesini kapatın

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL; doktor

  • IMessage ve Android kullanıcıları artık sohbetlere tepki vererek iletişim kurabilir.
  • Android kullanıcıları artık yeni metin almayacak. Bunun yerine, diğer iMessage kullanıcılarına benzer şekilde tepki vereceklerdir.
  • Ne yazık ki, bu bir bilgisayar korsanlığı çözümüdür ve iPhone olmayan telefonlarda iMessage’ı tam olarak desteklemez.

Bir Android telefon kullanıcısıysanız, muhtemelen o Bir iPhone kullanıcısından gelen metin Birini biliyorsunuz: “Beğendim …” veya “Beğendim…” ve ardından önce gönderdiğiniz metin. Bunun nedeni, iPhone kullanıcılarının mesajınıza bir ifade ile yanıt vermesidir, ancak yalnızca iMessage kullanıcıları bu emojiyi “okuyabilir”. Telefonunuzun aldığı SMS yalnızca orijinal yanıtı ve metni gösterir. çok aptalca

Ayrıca bakınız: Android için en iyi SMS ve SMS uygulamaları

Geçen yıl, Google’ın soruna basit bir çözüm üzerinde çalıştığı bildirildi. Uygulama, Google Messages’ı kullanarak “Beğendim…” veya “Beğendim به” bahanesini fark eder, bunun ne olduğunu bulur ve ardından gönderdiğiniz metne bir emoji uygular ve Android’de bir iMessage faksı oluşturur.

IMessage ve Android reaksiyonları: Artık mevcut

Uyarınca Droid-YaşamBu özellik nihayet Mesajlar’ın beta sürümünde kullanılabilir. Beta kullanıcısıysanız, metninize Emoji tepkileri almaya başlamalı ve o sinir bozucu “Sevilen متن” metnini görmeyi bırakmalısınız.

Tabii ki, bu tam bir çözüm değil. iMessage kullanıcılarının tepkileri nasıl gördükleri, Android’de nasıl göründüklerinden farklıdır. Örneğin, iMessage’daki bir “gülme” tepkisi, içinde “var” olan bir konuşma balonu iken, Android kullanıcısı geleneksel “sevinç gözyaşlarıyla dolu yüz” ifadesini görür (😂). Aynı değil ama benzer.

Ayrıca, bu sadece bir şekilde çalışır. IMessage kullanıcıları Android kullanıcılarına tepki verebilir, ancak Android kullanıcıları iMessage kullanıcılarına tepki veremez. Bunun olması için Apple’ın kendi çözümünü bulması veya Google’ın gerçekten Apple’ın yapmasını istediği RCS standardını desteklemesi gerekiyor. Ama bunun için nefesimizi tutmuyoruz.

Google Messaging’i daha önce kullanmadıysanız, indirebilirsiniz. Burada. Beta programına katılmak isterseniz aynı sayfadan kayıt olabilirsiniz.