Realme Pad Google uygulamaları portre

Kris Carlon / Android Otoritesi

TL; DR

  • Google’ın Android uygulaması, son 15 dakikadaki arama geçmişini tek bir dokunuşla silme seçeneğine kavuşuyor.
  • Özelliğin önümüzdeki haftalarda tüm Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor.
  • Ancak insanlar Google’ın da 30 ve 60 dakikalık seçenekler sunmasını istiyor.

Google nihayet kullanıcıların arama geçmişlerinin son 15 dakikasını Android uygulamasından silmelerine izin veriyor. şirket vardı ilan edildi geçen yıl bu seçenek, ancak yalnızca şimdi Android telefonlar için Google uygulamasına geçiyor.

Özellik, şu adresteki bir editör tarafından fark edildi: Sınır. Bir Google sözcüsü yayına, şirketin gerçekten de “Son 15 dakikayı sil” seçeneğini sunduğunu ve önümüzdeki birkaç hafta içinde herkesin kullanımına sunulacağını doğruladı.

Bu makaleyi yazarken, Samsung Galaxy S20 Ultra cihazımda güncellenen Google uygulamasındaki ayarı göremedim. Ancak, Google’ın aylar önce iOS uygulamasına sunduğundan beri iPhone 12’m zaten bu seçeneğe sahip.

Bununla birlikte, birçok kişi Google arama geçmişlerini temizlemek için 15 dakikalık süre sınırından memnun değil. tartışmalar Reddit’te kullanıcıların da 30 ila 60 dakikalık seçenekler istediğini gösterin.

Bu arada Google, otomatik silme seçeneğiyle son üç, 18 veya 36 ay için arama geçmişinizi toplu olarak temizlemenize de olanak tanır. Alternatif olarak, arama geçmişini sil Google uygulamanızdan belirli bir süre, gün veya etkinlik aralığı için.

Google’ın 15 dakikalık arama geçmişi silme seçeneği hakkında ne düşünüyorsunuz? Tek dokunuşla geçmiş temizleme özelliği için bu sürenin yeterli olduğunu düşünüyor musunuz, yoksa Google bunu uzatmalı mı? Aşağıdaki anketimize katılın ve yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin.

Google, arama geçmişi silme özelliği için zaman çerçevesini uzatmalı mı?

4 oy