İnternet çağında doğan herkes en az bir Amazon hediye kartı almıştır, ancak yan kapıdaki küçük çocuğa sormadan karttaki kodu nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz? Amazon hediye kartı kodlarını girmek ve hesabınıza uygulanan krediyi almak, birazdan göreceğiniz gibi son derece hızlı ve kolaydır.

Devamını oku: Amazon müşteri hizmetleri ile nasıl iletişime geçilir?

HIZLI CEVAP

kalite güvencesi


ANAHTAR BÖLÜMLERE ATLA

Amazon hediye kartınızı web’de nasıl kullanabilirsiniz?

Amazon hediye kartınızı web üzerinde kullanmak için kartın satın alındığı Amazon sitesine gidin ve oturum açın. Sonra şuraya git Hediye Kartları arama kutusunun altında. tıklamayın Kuponlar çünkü bu tamamen farklı bir şey. Ayrıca şunu da aklınızda bulundurmalısınız. Hediye Kartları hesabınızda oturum açana kadar görünmeyebilir.

amazon başlığı

Bir sonraki sayfada, mevcut hediye çeki bakiyenizi, hesap bakiyenizi kendiniz doldurmak için bir bağlantı ve başka biri tarafından gönderilen hediye kartını kullanmak için bir bağlantı göreceksiniz. Bu sonuncuyu tıklayın.

amazon hediye kartları sayfası

Amazon hediye kartındaki tam kodunuzu sağlanan metin kutusuna girin. Kısa çizgileri de girdiğinizden emin olun. Son olarak, tıklayın Bakiyenize uygulayın.

amazon hediye kartı kodları girin

Kodu doğru girdiyseniz, size bir başarı mesajı verecek ve tutarın hesap bakiyenize aktarıldığını bildirecektir. Amazon, bir dahaki sefere bir şey satın almak istediğinizde kredi bakiyesini kullanmayı deneyecektir, ancak kredi bakiyesini başka bir şey için tutmayı tercih ederseniz, ödeme aşamasında bu bakiyenin seçimini kaldırabilirsiniz.

amazon hediye kartı başarısı

Amazon hediye kartınızı mobil uygulamada nasıl kullanabilirsiniz?

Amazon mobil uygulamasında hediye kodunu kullanmak için ekranın altındaki üç yatay çizgiye dokunun. Bu, ayarları açar. Musluk Hediye ve Hayırseverlik. Hediye Kartları listedeki ilk seçenektir.

amazon ios uygulaması hediye kartları

Ekranın üst kısmında mevcut hediye kartı bakiyenizi göreceksiniz. En sağdaki aşağı oka dokunun ve ekranın altında küçük bir menü belirir. Seçme Amazon Hediye Kartı kullanın.

amazon ios hediye kartı bakiyesi

Fiziksel bir karton kartınız varsa Amazon kamera uygulaması ile arkadaki barkodu tarayabilirsiniz. Alternatif olarak, sağlanan kutuya kodunuzu girin ve Bakiyenize uygulayın.

amazon ios hediye kartı kodu girin

Ardından, kodun çalıştığını onaylayan bir başarı mesajı alacaksınız. Ayrıca, şu anda yeni kredi bakiyenizin ne olduğu size söylenecektir.

amazon ios hediye kartı kullanıldı

Hayır, Amazon bu bilgileri müşteri gizliliği adına ifşa etmez.

Evet. Bir ülkede kayıtlı bir Amazon hesabı, başka bir ülkedeki bir Amazon web sitesinde oturum açmak için kullanılabilir. Sadece giriş yapın ve hediye çeki bölümüne gidin, kredi kartınızla ödeme yapın. Karşılaşabileceğiniz tek zorluk, diğer Amazon sitesinin anlamadığınız bir yabancı dilde olması olabilir. Farklı para birimi nedeniyle olumsuz bir döviz kuru da alabilirsiniz.

Evet, Amazon’da hediye kodunu gireceğiniz bölüme gitmeniz yeterli. Mevcut kredi bakiyenizi (varsa) orada görebilirsiniz.

Bir Amazon hediye kartı, ilk verildiği tarihten itibaren on yıl geçerlidir.

Herhangi bir sayıda neden olabilir. Belki kod zaten kullanılmış olabilir, bu durumda kesinlikle tekrar kullanamazsınız. Belki de kodu yanlış girdiniz, bu yüzden tekrar girmeyi deneyin (her ne kadar çok fazla dener ve başarısız olursanız Amazon hesabınızı kilitleyecektir.) Ayrıca kredi bakiyelerini diğer Amazon hesaplarına aktaramazsınız, bu nedenle kod bir kez kullanıldığında , bakiyeyi başka bir hesaba taşıyamazsınız. Kullanıldığı hesaba bağlı. Amazon hediye kartlarının sadece satın alındığı sitede kullanılabileceğini de unutmamalısınız. Dolayısıyla bir Amazon.com hediye kartı, örneğin Amazon.co.uk’de değil, yalnızca Amazon.com’da kullanılabilir.