Açısal özellikler Amazon Fire TV Stick Lite

Kredi: Eric Zeman / Android Kurumu

  • Amazon, Fire TV’de canlı görüntülemeyi yükseltti.
  • Alexa, yalnızca kanallarına göre değil, adına göre ayarlanabilir.
  • Ayrıca IMDb, Xumo ve (yakında) Plex’ten yeni kanallar göreceksiniz.

Tekrar oynamayı beklemek yerine gerçek sporları ve şovları izlemeyi tercih ederseniz, Fire TV’niz çok daha kullanışlıdır. Amazon Fire TV deneyimini hem canlı şovları izlemenize hem de kazara içeriğini bulmanıza yardımcı olacak şekilde yükseltiyor.

Önemli bir şekilde, Alexa artık sadece kanal üzerinden değil, görünümlerle de ayarlanabilir – örneğin, bir program olarak yayınlanan ağı hatırlamıyorsanız, Alexa’dan “Kartalları oynatmasını” isteyebilirsiniz. Bu program çok faydalı olabilir ve muhtemelen normal yayın programlarını kurarken düşündüğünüz gibi tekrarlar.

İlişkili: En iyi Amazon Fire TV uygulamaları

Buna dayanarak, yeni Fire TV arayüzündeki App Peek özelliğinde canlı şovların göründüğünü göreceksiniz. Pluto TV gibi bir programa gidin ve programın kendisini başlatmadan, neyin yayınlandığına bir göz atın.

Fire TV’de canlı materyal için daha fazla seçenek var ve bunlar için ödeme yapmanız gerekmeyecek. Amazon, IMDb TV, Xumo ve tescilli haber programı için ücretsiz, reklam destekli kanalları platform platformuna ekliyor. Yakın zamanda başlatılan Plex hizmeti de “yakında” kullanıma sunulacak.

Tüm özellikler henüz yaygın olarak kullanılamıyor. Canlı gösteriler için Peeks uygulaması şu anda üçüncü nesil Fire TV Stick ve Fire TV Stick Lite ile sınırlıdır ve diğer cihazlar Mart ayı sonlarında desteklenecektir. Bununla birlikte, istenen film ve dizilerle her zamankinden daha fazla ilgileniyorsanız, bu Amazon medya merkezlerini çok daha çekici hale getirebilir.