Bir kapı çerçevesine monte edilmiş Blink Video Kapı Zili

Roger Fingas / Android Otoritesi

Bir ev sahibi asla özel bir güvenlik kamerasına yatırım yapmasa bile, satın almakla yükümlü oldukları bir şey bir görüntülü kapı zilidir, eğer sadece ziyaretçileri önceden gözden geçirip sundurma korsanlarını korkutmak için. Blink Görüntülü Kapı Zili, Amazon’un bütçe güvenlik hattından, Eufy ve Wyze’nin benzer fiyatlı ürünleriyle rekabet eden bir giriştir. Fiyat doğru – ama Blink’in ürünü gerçekten ön kapınıza kurmanız gereken bir şey mi? içinde bul Android YetkilisiBlink Video Doorbell incelemesi.

Blink Görüntülü Kapı Zili hakkında bilmeniz gerekenler

Blink Video Doorbell'in önden görünümü

Roger Fingas / Android Otoritesi

  • Yanıp Sönen Görüntülü Kapı Zili: 49 $ / 49 £ / 59 €

Blink’in kapı zili rakipleriyle aynı kutuların çoğunu kontrol ediyor. Hava karardığında devreye giren daha düşük kaliteli kızılötesi (IR) görüntü ile parlak koşullarda 1080p renkli görüntüler sunar. Ayrıca, hareket veya düğme olayları tarafından tetiklenen bildirimler ve akıllı ev otomasyonları dahil olmak üzere hareket algılama, iki yönlü konuşma ve Alexa entegrasyonunu destekler. Bir Echo Show ekranınız varsa, Alexa, telefonunuz olmadan ziyaretçileri hem görmenizi hem de konuşmanızı sağlar. Herhangi bir Alexa cihazınız yoksa, hala Blink uygulamasına güvenebilirsiniz. Android veya iOS. Google Home veya Apple HomeKit uyumluluğu yoktur.

Birçok görüntülü kapı zili, ev kabloları veya şarj edilebilir bir lityum paketi ile çalıştırılırken, Blink’in cihazı, takas gerekmeden önce iki yıla kadar çalışabilen iki adet AA pil kullanır. Bu kulağa imkansız gelebilir, ancak işin püf noktası, düğme veya hareket olaylarının canlı görüntülerinin ötesindeki herhangi bir şey için, diğer Blink kameralarını da bağlayabilen bir Wi-Fi köprüsü olan bir Senkronizasyon Modülüne sahip olmanız gerektiğidir. Amazon’da bir Video Kapı Zili ve Senkronizasyon Modülü 2 paketi satın alabilirsiniz. İkincisini kurmak için, hem Görüntülü Kapı Zilinin hem de Wi-Fi yönlendiricinizin kablosuz menzili içinde bir AC prizi bulmanız gerekir.

Çıkış yapmak: Eviniz için en iyi Alexa uyumlu cihazlar

Senkronizasyon Modülü 2 yerindeyken, yerel kaydı veya Blink Abonelik Planını (ikisini birden değil) kullanabilirsiniz. İlk seçenek, depolama alanınızı otomatik olarak biçimlendiren bir USB sürücüsünün takılmasına dayanır. Sürücüyü kendiniz satın almanız gerekecek, ancak 1 GB’lık bir USB 2.0 çubuğu kadar basit bir şey işe yarayabilir. Yerel depolama, orijinal Eşitleme Modülünde bir seçenek değildir.

Blink Abonelik Planları, 60 günlük video geçmişi içerir ve tek bir kamera için ayda 3 ABD dolarından veya yılda 30 ABD dolarından başlar. Sınırsız kameraya geçmek, maliyetleri ayda 10 ABD Dolarına veya yılda 100 ABD Dolarına yükseltir, ancak uzatılmış garantiler ve yeni donanımda %10 indirim alırsınız.

Ne yerel ne de bulut kaydının sürekli bir seçeneği yoktur. Bunun yerine, etkinlik klipleriyle sınırlısınız, ancak bunları beş ila 30 saniye arasında ölçeklendirebilirsiniz, ki bu genellikle oldukça fazladır.

Son olarak, Görüntülü Kapı Zilini bir evin analog zil sistemine bağlayabilirken, onu kablolu güce bağlayamayacağınızı belirtmeliyiz. Pil erişim aracını Blink sarf malzemelerini tuttuğunuzdan emin olun – buna ihtiyacınız olacak.

Ne iyi?

Genel olarak konuşursak, gündüz video kalitesi sağlamdır. En keskin değil ve saniyede 30 kareye kilitlendi, ancak çoğu koşulda bu yeterince iyi. Kapı zilinin interkom sistemi için de benzer şeyler söylenebilir; bu sistem, hiç kimsenin konuşmalarda sorun yaşamaması için yeterince yüksek ve nettir.

Blink’in mobil uygulamasının kullanımı kolaydır, ancak yapılandırma seçenekleriyle doludur – örneğin hareket algılama, hassasiyet, klip uzunlukları, algılama bölgeleri ve yeniden tetikleme gecikmeleri için ayarlamalara sahiptir. Parçalı seçim kutularına sahip bölge sisteminin “Gelişmiş” bir versiyonu bile var, bu da akla gelebilecek en yanlış uyarı kaynaklarını ortadan kaldırmayı mümkün kılıyor. Bu önemlidir, çünkü bir dizi uyarı sadece can sıkıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda pil ömrüne de zarar verir.

Blink’in mobil uygulamasının kullanımı kolaydır, ancak yapılandırma seçenekleriyle doludur.

Son kayıtları kontrol etmek, bildirimler yoluyla canlı yayınları ayarlamak veya uygulamayı açmak kadar basit. Ayrıca birinci nesil Echo Show 5’te kapıya cevap vermeyi ve misafirlerle konuşmayı test etme şansımız oldu ve bunun o kadar uygun olduğunu gördük ki, eşlik eden bir satın alma olarak bir Show modeli veya başka bir model almanızı öneririz.

Tasarım açısından Görüntülü Kapı Zili incedir, bu da gerekli iki vida deliğini açabileceğiniz hemen hemen her yere sığması gerektiği anlamına gelir. Bazı bütçe alternatifleri için söyleyebileceğinizden daha fazla olan estetik açıdan bile çekici.

O kadar iyi olmayan ne?

Blink Video Doorbell'in gece görüş modunda arabaları izlemek

Roger Fingas / Android Otoritesi

Blink Outdoor güvenlik kamerasına çok benzer şekilde, Görüntülü Kapı Zilindeki gece görüşü oldukça zayıftır – çamurlu, siyah beyazdır ve sınırlı IR aralığı ile daha yavaş bir kare hızında çalışır. Çoğu konu yakın olacağından bu bir kapı zili üzerinde daha az sorun yaratır, ancak renkli gece görüşünün güvenlik kameralarında giderek daha standart hale geldiği bir çağda, bu hayal kırıklığı yaratıyor.

Günün saatinden bağımsız olarak, Görüntülü Kapı Zilinin görüş alanı paketleri izlemek için pek uygun değildir. Yatay olarak 135 derece, dikey olarak ise sadece 80 derece uzanır ve kapınızın büyük bir bölümünü keser. Genellikle bir ziyaretçinin belinin altındaki her şeyi keser, bu nedenle akıllı bir hırsız kameradan kaçabilir ve kimlik tespitinden kaçınabilir.

Senkronizasyon Modülü için yakınlarda bir priziniz olduğu sürece kurulum nispeten basittir, ancak Blink’in talimatlar ve parçalar konusunda biraz cimri olduğunu düşünüyoruz. Elektrikli matkaba ihtiyacınız olduğu konusunda sizi önceden uyarmazlar ve uygulama içi rehberlik, hangi boyutta matkap ve yıldız başlı uç kullanmanız gerektiğini belirtmez. Dahil edilen bir kağıt şablonuyla deneme yanılma yöntemine başvurmak zorunda kaldık – elektrikli matkabı ve eksiksiz bir bit setini zaten aldığımız için şanslıyız.

Görüntülü Kapı Zili’nin görüş alanı, paketleri izlemek için pek uygun değil.

Daha da önemlisi, pakette herhangi bir takoz veya köşe montajı yoktur. Birçok insan için bunlar, bir kapı zilini sokaktan veya komşulardan uzağa yönlendirmek için gereklidir, ancak Amazon, oldukça ucuz bir plastik parçası için fazladan 8 dolar ödemenizi sağlar. Belki de Görüntülü Kapı Zili bu kadar ucuzken şikayet etmemeliyiz, ancak test ünitemiz köşe montajı olmadan gönderildiğinden, aldığımız uyarı sayısını azaltmak için küçük bir algılama bölgesine başvurmak zorunda kaldık.

Her nasılsa, bu bile muhtemelen gölgeler veya geçen enkaz nedeniyle birkaç yanlış uyarıyla sonuçlandı. Doğruluğu garanti etmek veya en azından bize hangi bildirimleri önemsememiz gerektiğini söylemek için muhtemelen uzun bir yol kat edecek hiçbir kişi, araç, hayvan veya paket algılama olmadığı gerçeğini vurgular.

İlginç bir şekilde, Görüntülü Kapı Zili, Blink Outdoor’un bir veya iki saniye sonra değil, anında hareket algılandığında uyarılar gönderen erken bildirim özelliğinden yoksundur. Gecikmeli yanıt, ara sıra yanlış tetikleme nedeniyle en iyisi olabilir, ancak bu, bazen bir etkinliğin başlangıcından 10 saniye veya daha fazla bir süre sonra hiçbir zaman canlı yayına geçmeyeceğiniz anlamına gelir. Bu, birçok güvenlik ürünü için eşit, ancak Blink için geriye doğru bir adım.

Blink Video Doorbell incelemesi: Satın almalı mıyım?

Blink Video Doorbell'in yakından görünümü

Roger Fingas / Android Otoritesi

Blink Video Doorbell, sınırlamalarının farkında olduğunuz sürece, nihayetinde sağlam bir bütçe seçeneğidir. Paketleri değil insanları izlemek için tasarlandı ve onu, bir köşe montajına fazladan harcama yapmak anlamına gelse de gelmese de, hareket algılamayı tetikleyebilecek şeylerin sayısını en aza indirecek bir yöne yönlendirmek isteyeceksiniz. Başka bir güvenlik kameranız varsa, insanlar düğmeye bastığında hala video alacağınız için hareket uyarılarını tamamen kapatmak isteyebilirsiniz.

En büyük çekiciliği, açıkçası Alexa ekosistemine bağlı insanlarla olacak. Google Asistan veya Apple HomeKit tabanlı akıllı evler maalesef şanssız, bu yüzden platform değiştirme esnekliği istiyorsanız bunu aklınızda bulundurun.

Blink Video Doorbell, sınırlamalarının farkında olduğunuz sürece, nihayetinde sağlam bir bütçe seçeneğidir.

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak potansiyel olarak daha iyi bütçe kapı zilleri vardır. Wyze Görüntülü Kapı Zili (65 $) yalnızca kabloludur, yerel kaydı desteklemez ve henüz söz Alexa ve Google Asistan desteği, ancak ücretsiz bulut kaydı (14 güne kadar) ile birlikte bir kapalı zil modülü içerir. 3: 4 en boy oranında çekim yapar, böylece paketleri gerçekten görebilirsiniz ve bir Cam Plus aboneliği için ödeme yaparsanız, diğer yükseltmelerin yanı sıra kişi, paket, araç ve hayvan algılama alırsınız. Kutuda da yatay bir kama var.

Pil gücü ve yerel kayıt üzerine kurulu bir seçenek için Eufy Video Kapı Zili 1080p (99 $). Bir microSD kart satın almanız gerekecek, ancak 4: 3 en boy oranı, paketlenmiş bir takoz ve hem Alexa hem de Google Asistan desteği var. Abonelik olmadan, telefon bildirimlerindeki yüz anlık görüntüleri de dahil olmak üzere kişi algılama özelliğine sahip olmaya devam eder.

Bütçe kapı zillerinin ötesine geçmeye istekliyseniz, kalitedeki sıçramayı takdir edebilirsiniz. Arlo Essential Kablosuz Görüntülü Kapı Zili (199 $) pahalıdır, ancak her yöne 180 derecelik devasa bir görüş alanı ve bir Arlo Secure planı için ödeme yapmak istemiyorsanız, bir baz istasyonu ile yerel kayıt seçeneği sunar, ancak buna bulut depolama için ihtiyacınız olacaktır, aktivite bölgeleri ve nesne algılama. Alexa ve Google Asistan ile uyumludur.

İronik olarak, Blink Video Doorbell, Alexa hayranları için Amazon’un üst düzey Ring kapı zillerinden daha iyi bir seçim olabilir. Ring Video Kapı Zili 4 (199 $) teknik olarak üstündür, örneğin harici bir köprü olmadan çift bantlı Wi-Fi’yi destekler, ancak Ring’in hiçbir ürününde abonelik gerektirmeyen bir kayıt yöntemi yoktur. Her şeyi yapmak için bir Ring Protect planı için ödeme yapmak zorunda kalıyorsunuz – ve her ay nikel ve kararan müşterilerin trendini alt eden bir teknoloji ürünü için söylenecek bir şey var.

Blink Görüntülü Kapı Zili ve Senkronizasyon Modülü 2

Senkronizasyon Modülü 2 ile Yanıp Sönen Görüntülü Kapı Zili

Gerekli Wi-Fi köprüsüne sahip Alexa özellikli bir bütçe kapı zili.

Amazon’un Blink yan kuruluşu tarafından üretilen AA pille çalışan Video Kapı Zili, isteğe bağlı zil kablolaması ve yerel veya bulut kaydı kullanma yeteneği gibi özellikler sunar.